3D skenery

3D skenovanie pre 3D modelovanie, 3D tlač i rozmerovú kontrolu

Vďaka trojrozmernému snímaniu získate vernú digitálnu kópiu fyzického modelu – dielu, ku ktorému už nemáte výrobnú dokumentáciu, súčiastky, u ktorej potrebujete porovnať odchýlky z výroby s presným zdrojovým CAD modelom, anatomického objektu pre výskumné účely alebo napríklad umeleckého diela pre archiváciu. Trojrozmerný sken s výhodou poslúži aj ako podklad pre 3D tlač.

Podľa zvolenej metódy je sken buď čisto geometrický (model zložený z polygónov popisujúcich povrch), alebo aj s farebnou textúrou. 3D skenovanie sa široko uplatňuje napríklad v priemysle a vo výrobe, u vývoja výrobkov a priemyslového designu, vo vede a výskumu, v architektúre, pamiatkovej starostlivosti, umeniu, v hernej tvorbe a vo virtuálnej realite, v lekárstve, v rámci hobby.

Prenosné a stolné 3D skenery

      Scan in a Box-FX

Priamočiare 3D skenovanie s vernými farebnými textúrami. Najlepší 3D skener svojej kategórie, využíva metódy štruktúrovaného svetla.

Scan in a Box

Ideálna vstupenka do sveta 3D skenovania pre inžinierov a inovátorov, ktorí využijú snímanie predlohy pre 3D tlač.

Matter and Form V2

Druhá generácia kompaktného stolného 3D skeneru je ideálnym riešením pre školy, nadšencov alebo kutilov.

Artec Eva

Vlajková loď skupiny Artec, je skener Eva, je skenerom najvyššej kvality, ktorý je ideálny pre textúrované skenovanie stredne veľkých objektov, ako sú ľudské telo, tvár, lampa alebo dokonca výfukový systém.