3D skenery

3D skenovanie pre 3D modelovanie, 3D tlač i rozmerovú kontrolu

Vďaka trojrozmernému snímaniu získate vernú digitálnu kópiu fyzického modelu – dielu, ku ktorému už nemáte výrobnú dokumentáciu, súčiastky, u ktorej potrebujete porovnať odchýlky z výroby s presným zdrojovým CAD modelom, anatomického objektu pre výskumné účely alebo napríklad umeleckého diela pre archiváciu. Trojrozmerný sken s výhodou poslúži aj ako podklad pre 3D tlač.

Podľa zvolenej metódy je sken buď čisto geometrický (model zložený z polygónov popisujúcich povrch), alebo aj s farebnou textúrou. 3D skenovanie sa široko uplatňuje napríklad v priemysle a vo výrobe, u vývoja výrobkov a priemyslového designu, vo vede a výskumu, v architektúre, pamiatkovej starostlivosti, umeniu, v hernej tvorbe a vo virtuálnej realite, v lekárstve, v rámci hobby.

Prenosné a stolné 3D skenery

Artec Eva

Vlajková loď skupiny Artec, je skener Eva, je skenerom najvyššej kvality, ktorý je ideálny pre textúrované skenovanie stredne veľkých objektov, ako sú ľudské telo, tvár, lampa alebo dokonca výfukový systém.

      Shining 3D skenery

Pod značkou Shining 3D vám ponúkame širokú radu 3D skenerov pre snímanie drobných predlôh.

  Scan in a Box FX

Priamočiare 3D skenovanie s vernými farebnými textúrami so skenerom Scan in a Box FX. Najlepší 3D skener svojej kategórie, ktorý využíva metódy
štruktúrovaného svetla.