Artec Leo – novinka od Artecu: jedinečný, múdry ručný 3D skener pre profesionálov

 

Pohodlná digitalizácia: sledujte na HD displeji skenera vznik 3D modelu v reálnom čase!

Prvý 3D skener s automatickým spracovaním dát. Artec Leot bol vyvinutý pre profesionálne použitie s kritériom, aby jeho prevádzka nebola náročnejšia ako používanie videokamery. Počas skenovania používateľ vidí postupné zostavenie 3D modelu na dotykovej obrazovke skenera, ktorý sa dá tiež otočiť, aby sa skontrolovali chýbajúce časti, ktoré je potrebné znova nasnímať.

Neskutočná rýchlosť

 

Artec Leo je v súčasnosti najrýchlejším ručným 3D skenerom na svete, ktorý dokáže zachytiť trojrozmerné snímky rýchlosťou 80 snímok za sekundu. Táto jedinečná schopnosť dodáva skeneru široký pozorovací uhol, ktorý umožňuje nielen presnú digitalizáciu väčších objektov, ale aj podrobné snímanie celých scén. Priblížením sa ku skeneru je možné ďalej zvýšiť presnosť a aj tie najmenšie podrobnosti sa môžu zaznamenať v oblastiach, kde je to potrebné.

Mimoriadne rýchle skenovanie

Mobilné riešenie 3D skenovania

Vysokovýkonný vstavaný procesor a batéria poskytujú skutočnú slobodu pri 3D skenovaní. Úplne nezávislý od iných zariadení, cieľový objekt môžete  pohodlne obísť – bez káblov.

Najšikovnejší 3D skener na svete

Jedinečné technológie zvyšujú schopnosti Artec Leo, vrátane: platformy NVIDIA® Jetson®, štvorjadrového procesora ARM® Cortex®-A57 MPCore CPU a NVIDIA Maxwell® 1 TFLOPS GPU s 256 jadrami NVIDIA® CUDA®, optickým systémom 2 v 1 a Inerciálny systém s 9 stupňami voľnosti.

Užívateľsky príjemný dizajn

Ergonomický dizajn, vstavaná batéria, dotykový displej a bezdrôtové pripojenie umožňujú manuálne 3D skenovanie na novej úrovni. S úplnou slobodou môžeme vybrané objekty digitalizovať sledovaním procesu na displeji alebo dokonca streamovaním v reálnom čase.

Oblasti použitia

Vďaka širokému rozsahu a presnosti skenovateľných rozmerov sa Artec Leo dá použiť na digitalizáciu malých častí, ľudí, automobilov, lodí alebo dokonca celých scén. Artec Leo sa môže používať napr. pri výrobe komponentov, riadenie kvality, spätné inžinierstvo, zdravotníctvo, atď.

Zabudovaný SSD

Zabudovaná jednotka SSD dokáže uložiť až 256 Gb dát, je možné ju rozšíriť pomocou kariet microSD. Naskenované súbory môžete zdieľať prostredníctvom pripojenia Wi-Fi, Ethernet alebo cloud.

3D HDR

V HDR je možné zachytiť aj zložité objekty, ktoré sa inak dajú ťažko skenovať. To uľahčuje digitalizáciu povrchov, ktoré iný priemerný 3D skener ťažko zachytáva, ako sú napr. čierne alebo lesklé detaily.

Vstavaný zotrvačný systém s 9 stupňami voľnosti

Vstavaný akcelerometer, gyroskop a kompas poskytujú informácie o relatívnej polohe a prostredí zariadenia. Skener tak dokáže rozlišovať medzi cieľovým objektom, povrchom, ktorý ho drží, alebo pod ním ležiacou stenou, čím automaticky odstráni nežiaduce údaje.

Nie sú potrebné referenčné body

Práca s Artec Leo nevyžaduje ručne prilepené referenčné body.

Bezprecedentná štruktúra textúry a geometrie

Unikátny optický systém vyvinutý spoločnosťou Artec je kombináciou 3D a farebnej kamery, ktorá sníma cez ten istý objektív. Táto technológia zaručuje, že textúra dokonale zapadá do geometrie.

Skutočné farby

Svetelná technológia VCSEL umožňuje digitalizáciu ťažko skenovateľných povrchov aj za jasných denných svetelných podmienok. Intenzita blesku je nastaviteľná, takže snímanie farieb možno ďalej vylepšiť.

Profesionálny systém šošoviek

Špeciálny systém objektívov sníma údaje s maximálnou presnosťou v rámci celého zorného uhla skenera.

Rôzne možnosti integrácie

Na automatizáciu pracovného postupu môže byť hlava skenera namontovaná na robotické rameno alebo dopravník, alebo môže byť prevádzka viacerých skenerov koordinovaná softvérom.

Softvér Geomagic odporúčame na automatizáciu úloh týkajúcich sa kvality a reverzného inžinierstva.

Artec Studio – popredný svetový softvér na spracovanie 3D dát

Artec Leo používa dva výkonné 3D programy a najnovšie patentované algoritmy Artec. Softvér Artec Leo, ktorý umožňuje intuitívne spravovanie dotykovej obrazovky, je predinštalovaný v zariadení. Po dokončení 3D skenovania sa údaje musia importovať do programu Artec Studio, aby sa mohli vykonávať komplexnejšie úpravy.

Rýchla a ľahká digitalizácia a následné 3D modelovanie sú zaručené.

Špecifikácia

Typ skeneraRučný
Presnosť0,1mm
Rozlíšenie0,5mm
Zázanm textúryáno
Rozlíšenie textúry2,3mp
Farby24bpp
Zdroj svetlaVCSEL
Podporovaný OSWindows 7, 8 alebo 10 x64
Rozmery231 x 162 230 mm

Hmotnosť2,6kg