Markforged Mark Two

3D tlač funkčných dielov s pevnosťou hliníka priamo na vašom stole

  • Nahraďte zdĺhavé čakanie na obrábanie hliníka 3D tlačou pevných, ľahkých, odolných a presných kompozít.
  • Vystužte húževnatý nylón spojitými vláknami z karbónu, kevlaru či sklenými vláknami.
  • Vyrobte si funkčné diely na mieru mnohonásobne rýchlejšie a bez čakania.
  • Využite najdostupnejšie stolné riešenie – bez akýchkoľvek kompromisov pri pevnosti výtlačkov.

Čo dnes navrhnete, máte zajtra na stole

Zabudnite na dlhé dni a týždne čakania, kým sa k vám fyzicky dostane vami navrhnutá a následne obrábaná súčiastka. Presvedčte sa sami, že špičkové 3D tlačené kompozita so svojimi mechanickými vlastnosťami dokážu konkurovať aj kovovým dielom – a za zlomok ceny. Tlačiarne Markforged menia spôsob navrhovania, vývoja, testovania a výroby dielov, na ktoré kladiete zvýšené nároky – od montážnych a upínacích prípravkov cez čeľuste robotizovaných výrobných liniek až po úplne funkčné súčasti overené náročnou prevádzkou. Navrhnite inovatívny diel a druhý deň ho môžete mať na svojom stole.

Pevnejšie, pritom až o 40 % ľahšie diely ako z hliníka 6061

Podobne ako najvyšší, priemyselný model Markforged X7 prináša aj stolný Mark Two širokú paletu materiálových kombinácií pre 3D tlač prekvapivo odolných kompozít. Onyx (či nylón) môžete vystužiť spojitým karbónovým, skleným či kevlarovým vláknom, prípadne aj vysokopevnostným a vysokoteplotným skleným vláknom. Oproti radu X3–X7 síce Mark Two nedisponuje laserovým meraním geometrie, tlačou z Onyxu FR so spomaľovačom horenia a jeho tlačový priestor je menší, zato je z našej ponuky kompozitných 3D tlačiarní najdostupnejší a v konštrukčných tímoch a výrobných podnikoch veľmi vyhľadávaný. Do výtlačkov môžete podľa potreby vkladať kovové puzdrá (napríklad závitové či klzné), prípadne časti elektroniky.

Stavte na pevné a odolné výtlačky zo špičkových materiálov

Pri 3D tlači kompozít ste to vy, kto určuje umiestnenie a typ spojitej výstuže – podľa požadovaných vlastností výrobku, cieľového umiestnenia (od modulárnych strojov cez výrobné linky a roboty po pretekárske vozidlá v exteriéri). Vďaka rôznym vlastnostiam základného materiálu aj vlákien ste schopní dosiahnuť rôzne fyzikálne vlastnosti výtlačku.

Základný materiál vhodný pre tlačiarne: Markforged Mark Two,

Onyx je nylón s plnivom z nasekaných karbónových mikrovlákien. Ideálny materiál pre tuhé, pevné a presné výtlačky. Už samostatne je 1,4× pevnejší a tuhší ako ABS – a to ho je možné navyše vystužiť ktorýmkoľvek z ponúkaných spojitých vlákien. Onyx je o krok dopredu aj v presnosti povrchov, chemickej odolnosti či odolnosti voči teplu.

Pevnosť v ohybe: 81 MPa

Základný materiál vhodný pre tlačiarne: Markforged Mark Two a X7.

Skvelý základ pre hladké, oteruvzdorné a ľahko zafarbiteľné diely. Biely nylon (Nylon White) môže byť vystužený ktorýmkoľvek  z ponuky spojitých vlákien, hodí sa pre úpinky nepoškodzujúce súčasti, opakovane používané a kozmetické diely.

Pevnosť v ohybu: 50 MPa

Vystužujúce vlákno vhodné pre tlačiarne: Markforged Mark Two a X7.

Prináša najlepší pomer pevnosti ku hmotnosti zo všetkých spojitých vlákien v našej ponuke. Karbónové (uhlíkové) vlákno je 6× pevnejšie a 18× tuhšie ako Onyx a používa sa k vystuženiu 3D tlačených dielov nahradzujúcich obrábané súčasti z hliníka.

Pevnosť v ohybu: 540 MPa

Vystužujúce vlákno vhodné pre tlačiarne: Markforged Mark Two a X7.

Vďaky výnimočnej trvanlivosti je optimálnou výstužou pre diely s náhlym a opakovaným zaťažením. Kevlar je tuhý ako sklené vlákno, avšak mnohom tvárnejšie, takže je často využívané pre koncové nástroje robotických pracovísk.

Pevnosť v ohybu: 240 MPa

Vystužujúce vlákno vhodné pre tlačiarne: Markforged Mark Two a X7.

Vysokopevnostné, vysokoteplotné sklené vlákno vykazuje pevnosť hliníka a odolnosť vysokým teplotám. Je cca 5× pevnejšie a 7× tuhšie ako Onyx – aj preto sa s výhodou používa u dielov zaťažovaných pri vyšších prevádzkových teplotách.

Pevnosť v ohybu: 420 MPa

Vyztužující vlákno vhodné pro tiskárny: Markforged Mark Two a X7.

Vysokopevnostní, vysokoteplotní skelné vlákno vykazuje pevnost hliníku a odolnost vysokým teplotám. Je cca 5× pevnější a 7× tužší než Onyx – i proto se s výhodou používá u dílů zatěžovaných při vyšších provozních teplotách.

Pevnost v ohybu: 420 MPa

Eiger: Užívajte si intuitívnu prípravu 3D tlače

Jedna z vôbec najpokročilejších aplikácií pre prípravu 3D modelov na tlač beží priamo v okne vášho prehliadača. Nachystať model a optimálne ho vystužiť je veľmi ľahké a priamočiare. Eiger sa oplatí tímom s jedinou tlačiarňou Markforged aj tým s desiatkami zariadení. Zahŕňa napríklad automatickú kontrolu verzií, správu viacerých tlačiarní v reálnom čase aj podporu tímovej spolupráce vďaka cloudovému zázemiu.

Špecifikácie

Model 3D tiskárnyMark TwoX3X5X7 
Technológiaplasty vystužené spojitým vláknom (Continuous Fiber Reinforced Plastics)
Objem tlače320 × 132 × 154 mm330 × 270 × 200 mm330 × 270 × 200 mm330 × 270 × 200 mm
Tlačová podložkakompozitný laminát – rovinnosť do 160 µmpresný kompozitný laminát – rovinnosť do 80 µmpresný kompozitný laminát –
rovinnosť do 80 µm
presný kompozitný laminát – rovinnosť do 80 µm
Laserové meranienievyrovnanie podložky, aktívna kalibrácia tlačevyrovnanie podložky, aktívna kalibrácia tlačekontrola počas tlače, vyrovnanie podložky, aktívna kalibrácia tlače
Výška vrstvy100 µm, maximálna 200 µmzákladná 100 µm, minimálna 50 µmzákladná 100 µm, minimálna 50 µmzákladná 100 µm, minimálna 50 µm
Podporované plastové materiályOnyx, Biely nylonOnyx, Onyx FROnyx, Onyx FROnyx, Onyx FR, Bílý nylon
Podporované vystužujúce vláknakarbónové, sklené či kevlarové, vysokopevnostné/vysokoteplotné sklené vláknosklené vláknokarbónové, sklené či kevlarové, vysokopevnostné/vysokoteplotné sklené vlákno
Najvyššia pevnosť výtlačku v ťahu700 MPa (22,6× ABS; 19,4× Onyx)36 MPa (1,2× ABS)590 MPa (19× ABS; 16,4× Onyx)700 MPa (22,6× ABS; 19,4× Onyx)
Najvyššia ohybová tuhosť výtlačku51 GPa (24,8× ABS; 17,6× Onyx)2,9 GPa (1,4× ABS)22 GPa (10,7× ABS; 7,6× Onyx)51 GPa (24,8× ABS; 17,6× Onyx)
Typ výplneuzatvorené bunky, viac dostupných geometriíuzatvorené bunky, viac dostupných geometriíuzatvorené bunky, viac dostupných geometriíuzatvorené bunky, viac dostupných geometrií
SoftvérMarkforged Eiger (cloudové či lokálne úložisko)Markforged Eiger (cloudové či lokálne úložisko)Markforged Eiger (cloudové či lokálne úložisko)Markforged Eiger (cloudové či lokálne úložisko)
Zabezpečeniedvojfázové prihlásenie, centrálny administratívny prístup, jednotné prihlasovaniedvojfázové prihlásenie, centrálny administratívny prístup, jednotné prihlasovaniedvojfázové prihlásenie, centrálny administratívny prístup, jednotné prihlasovaniedvojfázové prihlásenie, centrálny administratívny prístup, jednotné prihlasovanie
Napájanie100–240 V (striedavý), 150 W (2 A špička)100–240 V (striedavý), 150 W (2 A špička)100–240 V (striedavý), 150 W (2 A špička)100–240 V (striedavý), 150 W (2 A špička)
Rozmery zariadenia584 × 330 × 355 mm584 × 483 × 914 mm584 × 483 × 914 mm584 × 483 × 914 mm
Hmotnosť zariadenia16 kg46 kg48 kg48 kg
Možnosť upgradunieano, na X5 a X7ano, na X7nie (najvyšší model)