CraftBot Plus Pro

Pre pohodové začiatky
s 3D tlačou

  • Oceňovaná stolná 3D tlačiareň s pevným rámom, WiFi a farebným dotykovým displejom.
  • Nová verzia (Pro) navyše s celokovovým hotendom, sklenenou podložkou, vylepšenými ventilátormi alebo voliteľným snímačom toku materiálu.
  • Teraz navyše so zárukou 5 rokov ( alebo 5 000 hodín )!
  • Veľmi dostupné riešenie pre presnú jednomateriálovú tlač z rôznych materiálov.
  • Ovládanie prístupné aj pre začiatočníkov, po vybalení je tlačiareň okamžite pripravená k práci.

CraftBot pripravený prekvapiť

S modelom Plus Pro získate za neveľa peňazí veľa 3D tlačiarenskej muziky. Pevné a spoľahlivé zariadenie s priestorovým kovovým rámom nemusíte nijako zložito zostavovaľ. Po vybalení môžete prakticky okamžite tlačiť, prvými a poslednými krokmi nastavenia vás prevedie farebný dotykový displej pohodlne dostupný na čelnej strane. Možnosti tlačiarne výrazne rozširuje WiFi pripojenie umožňujúce vzdialenú správu a kontrolu 3D tlače.

Vyhrievaná podložka je teraz sklenená, perfektne hladká a rovná, s kaptonovou fóliou. Ľahko sa čistí – dá sa aj vybrať. Počet materiálov, ktoré môžete tlačiť, rozširujú nový celokovový hotend vylepšený systém vzduchového chladenia. Ak chcete, môžete pohodlne vymeniť strunu aj behom tlače, stačí prerušiť tlač a po výmene zase naviazať, kde ste skončili. Voliteľný snímač monitorujúci tlačovú strunu stráži priebeh tlače a upozorní užívateľa, ak je potrebné zasiahnuť.

3D tlačiareň oceňovaná užívateľmi

CraftBot Plus pozbieral radu prestížnych ocenení. Za všetky vymenujme napríklad tie od 3D Hubs, kde zariadenie dostalo od užívateľov vysoké hodnotenie 9,2 v prehľade najlepších 3D tlačiarní pre rok 2018. Zvíľazilo tu v kategórii Plug‘n’Play vďaka veľmi ľahkému použitiu či vydarenej aplikácii CraftWare pre intuitivnu prípravu modelov k 3D tlači. V rovnakej kategórii tlačiareň bodovala už pre rok 2017, a ešte o rok skôr medzi cenovo dostupnými zariadeniami. CraftBot Plus tiež získal doporučenie portálu Pinshape pre pokročilých užívateľov ( Prosumers ), hodnotila sa kombinácia kvality tlače, možností a funkcií tlačiarne a prevádzkových nákladov. Výrobca navyše tlačiareň neustále vylepšuje o nové možnosti, čím ďalej zvyšuje spoľahlivosť 3D tlače.

CraftWare: pohodlná príprava modelov

O to, aby aj zložitejšia tlač prebiehala hladko a podľa vašich predstáv, sa postará bezplatná aplikácia na mieru pripravená priamo výrobcom tlačiarne – spoločnosťou CraftUnique. V prehľadnom užívateľskom prostredí vám CraftWare pomôže pripraviť z priestorového modelu tlačový súbor, ktorému rozumí 3D tlačiareň. Na podložku môžete rozmiestniť viac modelov vo formátoch STL alebo OBJ, ľahko ich zväčšíte a zmenšíte, otočíte, posuniete, naklónujete – samostatne aj po skupinách. Páčiť sa vám bude interaktívna správa dočasných podpor a rýchle výpočty.

Špecifikácie

Model 3D tlačiarneCraftBot PLUS Pro
TechnológiaFFF/FDM
Priemer tlačovej struny1,75 mm
Tlačový objem250 × 200 × 200 mm
Počet extrúderov1
Počet dýz1
Priemer dýzy0,4 mm
Pracovná teplota dýzy180–260 °C
Vyhrievanie podložky50–110 °C
Podložkavyberateľná; sklo, katonová fólia
Vyrovnanie podložkyManuálne
Systém materiálovotvorený aj pre externých výrobcov materiálov
Priamo podporované materiályPLA, ABS, HIPS, PET, Nylon atd.
SoftvérCraftWare
Podporované platformyWindows 7
Podporované formáty údajovSTL, OBJ, CWPRJ
Prenos údajovUSB kabel, USB paměť, WiFi
Ovládaniefarebný dotykový displej
Rozmery zariadeniarám: 406 × 350 × 385 mm
osadená: 410 × 460 × 460 mm
Hmotnosť zariadenia14,45 kg
Prepravná hmotnosť18,1 kg
Prepravné rozmery500 × 450 × 495 mm
Prevádzková teplota okolia15–32 °C