Pomôžeme vám zefektívniť výrobu

Vďaka 3D tlači dostanete svoje produkty do výroby aj na trh skôr. Investícia do 3D tlačiarne sa vám môže vrátiť počas jednotiek týždňov či mesiacov – rovnako ako mnohým našim existujúcim zákazníkom. S nasadením aditívnej výroby už sme úspešne pomohli stovkám českých firiem a mnohým profesionálom. Radi pomôžeme tiež vám.

Skráťte výrobu

Čakáte množstvo týždňov alebo mesiacov, kým váš návrh konečne vyrobia v obrábacom centre? Potrebujete odovzdať dôležitú zákazku so zmenou na poslednú chvíľu a nový funkčný diel musí byť pozajtra na stole?

Konštruktéri dnes majú 3D tlačiarne bezprostredne po ruke. A to nielen pre prototypy, ale už aj na výrobu plne funkčných dielov. Nenúťte ich čakať na tradičné výrobné procesy alebo trápiť sa s prípravou výkresov, keď môžu tlačiť priamo z 3D modelu.

Vďaka 3D tlači môžete skrátiť výrobný cyklus až na zlomok pôvodného času

Průmyslová keramika, spol. s r. o.

Vďaka presnej a spoľahlivej 3D tlači na stolných zariadeniach Ultimaker sa firme darí vyrábať jednoduché aj zložitejšie jadrá do foriem až 5× rýchlejšie a 10× lacnejšie.

Zľavnite výrobu

Zadávate zhotovenie funkčných alebo tvarovo unikátnych dielov externým dodávateľom? Využívate prototypy k overeniu návrhu, ako podklad pre ďalšie vylepšovanie?

3D tlač je dnes natoľko dostupná a spoľahlivá, že u stále väčšej časti produkcie nemusíte strácať čas dopytmi, vyhodnotením ponúk a zdĺhavým dohadovaním sa s externými dodávateľmi.

Výtlačky vo vašej vlastnej réžii vás budú stáť mnohonásobne lacnejšie.

Stanley Black & Decker
3D tlačiareň kovov Markforged Metal X priniesla spoločnosti už v pilotnom projekte  až 50 násobné skrátenie výrobných časov pri zlomku investičných nákladov.

Stanley Black & Decker

3D tiskárna kovů Metal X od Markforged přinesla už v pilotním projektu až 50násobné zkrácení výrobních časů při zlomku investičních nákladů.

Vyrábajte, keď je treba – a kde je treba

Máte viac prevádzok, ktoré neustále čakajú na dodávky z hlavného závodu či 3D tlačového centra? Riešite zbytočne zložitú logistiku, skladovanie alebo havarijnú údržbu? Hrozia vám odstávky výroby kvôli nedostatku často banálnych náhradných dielov?

Veľa súčiastok a náhradných dielov bežných veľkostí ste si dnes schopní vytlačiť priamo na mieste spotreby. Kľudne až vo chvíli, keď ich naozaj potrebujete – a priamo z digitálnych dát. Nie len z termoplastov, ale tiež z odolných a pevných kompozitov či kovov.

Vďaka lokálnej digitálnej výrobe šetríte čas, skladové priestory i prepravné kapacity.

Ford Europe
Už v pilotnej prevádzke v Kolíne nad Rýnom konštruktéri navrhli a na 3D tlačiarňach Ultimaker zhotovili viac ako 50 nástrojov a prípravkov pre výrobu automobilov. Výrazne lacnejšie  a rýchlejšie.

Priamo v portugalskom montážnom závode Volkswagen Autoeuropa dosiahli 91% zníženie nákladov a 95% úspory času s 3D tlačenými nástrojmi, prípravkami a upínačmi. Vyrábajú ich na mieru práve prebiehajúcej montáži a podľa konkrétnych prianí operátorov.

Ford Europe

Už v pilotním provozu v Kolíně nad Rýnem konstruktéři navrhli a na 3D tiskárnách Ultimaker zhotovili přes 50 nástrojů a přípravků pro výrobu automobilů. Výrazně levněji a rychleji.

Získajte konkurenčnú výhodu

Pôsobíte na vysoko konkurenčnom trhu, kde aj tá najmenšia výhoda hrá rolu? Chcete využiť najmodernejšie technológie k zmazaniu náskoku vašich rivalov, alebo potrebujete upevniť vlastné vedenie?

Premyslené a dôsledné zavádzanie nových technológií v rámci Priemyslu 4.0 môže znamenať kľúčový rozdiel medzi úspechom a neúspechom na trhu. Aditívna výroba pomáha v mnoho slovenských aj medzinárodných firmách zhmotniť dobrý nápad, navrhnúť optimálny výrobok, prispôsobiť ich na mieru zákazníkom, uviesť ich skôr na trh.

3D technológie, vrátane 3D tlače, patria k dôležitým nástrojom pre získanie či udržanie konkurencieschopnosti.

Zariadenie pre osadenie a kontrolu palivového potrubia automobilov Porsche využíva výhod kompozitov pripravených na tlačiarňach Markforged. Odolné výtlačky vystužené spojitým vláknom nahrádzajú pôvodné modulárne bloky z hliníka.

Od nás už neodchádza stroj, ktorý by na sebe nemal 3D tlačený diel.
– Jaroslav Fábera, VÚTS, a.s.

VÚTS, a.s.

Zařízení pro osazování a kontrolu palivového potrubí automobilů Porsche využívá výhod kompozitů připravených na tiskárnách Markforged. Odolné výtisky vyztužené spojitým vláknem nahrazují původní modulární bloky z hliníku.

Od nás již neodchází stroj, který by na sobě neměl 3D tištěný díl.

– Jaroslav Fábera, VÚTS, a.s.

Užite si bleskovú návratnosť investície

Váhate, čo vám investícia do 3D tlače prinesie? Jedná sa vôbec o zrelú technológiu? A existuje celkom univerzálna metóda 3D tlače?

Ani v oblasti aditívnej výroby nie je na obzore jedna výrobná metóda použiteľná úplne na všetko. V mnoho oblastiach sú však stávajúce technológie už plnohodnotnými výrobnými nástrojmi. Nie len zo slovenského priemyslu a výroby máme jednoznačnú odozvu:

Investícia do kvalitných 3D tlačiarní sa veľakrát vracajú v priebehu niekoľkých týždňov či mesiacov. Často už s prvou väčšou zákazkou.

Saar Gummi Czech s.r.o.

Ukážka dielov vytlačených na stolnom zariadení Ultimaker.
„Investícia do 3D tlačiarní Ultimaker 2 Extended sa nám na jednom z projektov vrátila do dvoch týždňov. Sériu funkčných dielov pre výrobu by sme inak museli frézovať.“
Dominik Berka, Saar Gummi Czech s.r.o.

Saar Gummi Czech s.r.o.

Ukázka dílů vytištěných na stolním zařízení Ultimaker.

„Investice do 3D tiskárny Ultimaker 2 Extended se nám na jednom z projektů vrátila do dvou týdnů. Sérii funkčních dílů pro výrobu bychom jinak museli nechat frézovat.“

– Dominik Berka, Saar Gummi Czech s.r.o.

Vytlačte aj to, čo bolo skôr nevyrobiteľné

Musíte urobiť inšpekciu 20 samostatných dielov funkčnej zostavy, ktorá pritom ide vytlačiť len z troch? Potrebujete kanálik s plynule sa meniacim priemerom zahýbajúcich v tele zložitého prípravku? Potrebujete znížiť hmotnosť kritického dielu topologickou optimalizáciou?

3D tlač tu nie je od toho, aby nahradila stávajúce, v mnoho ohľadoch osvedčené a vo veľkosériovej výrobe dodnes nepokorené výrobné technológie – od obrábania až po vstrekovanie do foriem.

Vďaka 3D tlači však dokážete vyrobiť aj to, čo predtým nebolo možné – získavate tvarovú slobodu.

„Čo nás dnes napadne, môžeme zajtra navrhnúť – a vďaka 3D tlači okamžite vyrobiť. Nečakáme týždne na výrobu tradičným obrábaním v nástrojárne. Môžeme vyskúšať viac variant v krátkom čase, rýchle nájdeme ideálny tvar.
– Jan Blepta, Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

„Co nás dnes napadne, můžeme zítra navrhnout – a díky 3D tisku okamžitě vyrobit. Nečekáme týdny na výrobu tradičním obráběním v nástrojárně. Můžeme vyzkoušet více variant v krátkém čase, rychle najdeme ideální tvar.“

– Jan Blepta, Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Buďte presvedčivejší

Neschvália vám projekt bez názorného predvedenia? Potrebujete so svojim návrhom zapôsobiť, zdieľať jeho zámer atraktívnou cestou?

Či už ide o strojný diel, dizajnový prvok, urbanistickú štúdiu či predstavenie architektonického diela, možnosť ohmatať si ich a vidieť na vlastné oči je dodnes nenahraditeľné. Môžete vďaka tomu získať aj nové zákazky.

Zapôsobte na zákazníkov, odbornú aj laickú verejnosť s atraktívnymi a dostupnými 3D výtlačkami.

Make Architects
Ako dôležité je predstaviť pôsobivo ideu návrhu investorom v oblastiach architektúry, urbanizmu či staviteľstva, vám potvrdia skoro v každom ateliéri. V čom je pre moderné architektonické štúdio nenahraditeľná 3D tlač, ukazuje oceňovaný tým pôsobiaci v Londýne, Hongkongu a Sydney.

Make Architects

Jak důležité je představit působivě ideu návrhu investorům v oblastech architektury, urbanismu či stavitelství, vám potvrdí snad v každém ateliéru. V čem je pro moderní architektonické studio nepostradatelný 3D tisk, ukazuje oceňovaný tým působící v Londýně, Hongkongu a Sydney.

Vyhnete sa nákladným chybám

Šetríte na výrobe fyzických prototypov, ale s jednoduchým 3D zobrazením pre overenie si už nevystačíte? Potrebujete obmedziť nežiaduce konštrukčné chyby?

Vďaka 3D tlači si konštruktéri môžu názorne overiť návrhy dielov i celých zostáv. Rýchlejšie potom vykonávajú potrebné vylepšenia, napríklad podľa zmien kolegov alebo zadávateľa.

Pohľadové, zástavbové a funkčné prototypy pomáhajú predísť drahým chybám ešte pred zahájením výroby.

3D tisk se stále více uplatňuje už při hledání optimálního výrobku. Jen mezi lety 2015 a 2017 vzrostlo využití 3D tisku nejvíce v oblastech výzkumu a vývoje (o 62 %), navrhování (o 53 %), strojního inženýrství (o 40 %), prototypování (o 34 %) či ověřování konceptů (o 23 %).  Zdroj: Statista, Ultimaker

Poradíme vám – priamo u vás vo firme

Nemáte čas navštíviť aplikačné centrum 3D tlače? Náš obchodne-technický špecialista vám priamo u vás poradí, ako dosiahnuť rýchlu návratnosť investície pri zavádzaní či rozširovaní 3D tlače vďaka výberu optimálnej technológie – priamo na mieru potrebám vášho podnikania.

Vyžiadajte si jeho návštevu na tel. +421 944 679 670, alebo nám zanechajte kontakt, ozveme sa vám:

3D technológie v akcii

Radi vás privítame v našom aplikačnom centre 3D tlače – v Šali v centrále spoločnosti Admasys SK. Ukážeme vám 3D technológie naživo, posúdite vzorky z najrôznejších materiálov – od univerzálnych termoplastov a detailných živíc cez pevné a odolné kompozity až po kovy.

Rezervujte si termín návštevy showroomu na tel. +421 944 679 670, alebo nám zanechajte kontakt, ozveme sa vám:

Vyžiadajte si vzorový výtlačok

Nemôžete sa rozhodnúť, ktorý materiál či ktorá technológia 3D tlače bude ideálna práve pre váš projekt? Nestačí vám ukážka a chcete podrobiť výtlačok internému posúdeniu a testovaniu? V našom centre zákazkového 3D tlače vám radi zhotovíme skúšobný výtlačok.

Dajte nám vedieť na tel. +421 944 679 670, alebo nám zanechajte kontakt, ozveme sa vám:

Prečo investovať do 3D tlače?

Zaujali vás argumenty pre nasadenie 3D tlače? Stiahnite si je vo formáte PDF a podívajte sa na ďalšie zaujímavé ukážky úspešného využitia 3D tlače v českej, slovenskej a svetovej praxi.