Tlačové struny pre FDM / FFF 3D tlačiarne


Materiály sa líšia nielen farebnosťou, ale predovšetkým svojimi fyzikálnymi vlastnosťami (počas i po spracovaní) a tlačiteľnosť. Vyberte si zo širokej palety značiek aj typov strún o priemeroch 1,75 a 2,85 milimetra, ktoré pre vás máme skladom. Ak si nebudete istý výberom materiálov pre náročnejšie projekty, neváhajte nás kontaktovať.

ABS

Používaný v mnoho odvetviach priemyslu, ABS (acrylonitrile butadiene styrene) je známy pre svoje mimoriadne mechanické vlastnosti. Ideálny materiál pre výrobu funkčných prototypov a komplexných koncových produktov v strojárenstve.

PLA

PLA (kyselina polymliečna) filamenty ponúkajú užívateľsky príjemný 3D tlač vďaka spoľahlivosti a dobrej povrchovej kvality. PLA je vyrábané z organických, obnoviteľných zdrojov. Je bezpečné, jednoducho sa tlačí a nájde široké uplatnenie pre tlač modelov aj pre začiatočníkov, aj pokročilým užívateľom.

CPE a CPE+

CPE (co–polyester) materiály sú chemicky odolné, tvrdé a majú dobrú rozmerovú stálosť. Najčastejšie sa využívajú pre tlač funkčných prototypov a mechanických súčastí. Materiály CPE a CPE+ majú podobné kvalitatívne vlastnosti, CPE+ je odolnejší voči vyšším teplotám a má zvýšenú nárazu vzdornosť.

PC

PC (polykarbonát) filamentami tlačíte silné a odolné modely, ktoré si udržia rozmerovú stálosť aj pri zvýšenej teplote (až 110°C). Polykarbonáty sú skvelé pre tlač foriem, nástrojov, funkčných prototypov a produktov v malosériovej výrobe.

Nylon

Nylon je využívaný mnoho výrobnými podnikmi po celom svete. Nylon (polyamid) je známy pre svoju vysokú odolnosť, skvelý pomer pevnosti voči hmotnosti, flexibilite, nízkemu treniu a odolnosti voči korózii. So svoju schopnosťou odolať zvýšenému mechanickému napätiu je Nylon ideálnou voľbou pre 3D tlačené nástroje, funkčné prototypy a diely.

Flexibilní (TPU)

TPU je vysoko univerzálne pre priemyslové využitie. TPU (termoplastický polyuretán) filament je to pravé riešenie v prípade potreby tlačiť objekty s kvalitami plastu aj gumy. Materiály z rady TPU sú čiastočne flexibilné a odolné proti chemikáliám s vysokou priľnavosťou vrstiev.

PET

PET (polyetylén tereftalát) je obecne známy ako materiál plastových fliaš. V pôvodnom stave sú PET filamenty bezfarebné a krištáľovo čisté materiály, pri zohriatí alebo schladení dochádza k zmene priehľadnosti. Materiál má krištáľovejšiu štruktúru v prípade, keď je pomaly ochladzovaný. PET je tvrdý a nárazu vzdorný materiál, ideálny pre tvorbu ľahkých objektov.

ASA

Prednosťou materiálu ASA je výborná odolnosť voči poveternostným vplyvom, uchovávaní fyzikálnych vlastností ako je tuhosť, ktorá je vyšší než u ABS, čo umožňuje využitie pre náročné aplikácie. Materiál ASA vykazuje nízku hladinu žltnutia, čo je veľmi dôležité pre aplikácie, kde je kladený dlhodobý dôraz na vzhľad. Ďalšou prednosťou je dobrá rozmerová stálosť.

Podporné materiály

Potrebujete tlačiť zložité tvary? Využite materiály pre vodou rozpustné a ľahko odlomiteľné podpory.

Špeciálne materiály

Hľadáte exotickejší materiál? Ponúkame materiály s plnivom z dreva v rôznych odtieňoch, s prímesou karbónu alebo s povrchom pre ľahké leštenie.