Živica pre 3D tlačiarne Formlabs


Nie ste si istí, ktorý materiál zvoliť na mieru vášmu projektu a aké fyzikálne vlastnosti má ktorá živica?

Formlabs živica odolná (Durable

Odolná živica bola navrhnutá tak, aby simulovala vlastnosti polypropylénu (PP), hlavne vynikajúcu oteru vzdornosť a vysokú odolnosť proti nárazu.

Formlabs živica odolná vysokej teplote (High Temperature)

Špeciálna živica s teplotou tepelnej deformácie až 289 °C, čo je najvyššia medzi materiálmi použiteľnými pre 3D tlač. Tento materiál je ideálny pre aplikácie, kde diely budú vystavené vysokým teplotám.

Formlabs Dental SG živica

 

Živica Triedy 1 pre dentálne použitie je navrhnutá pre profesionálov, ktorí navrhujú a tlačia presné vŕtacie šablóny, rovnátka, formy na bielenie zubov a výukové modely.

Formlabs tvrdá živica (Tough)

Živica bola navrhnutá tak, aby simulovala vlastnosti ABS, hlavne vo vlastnostiach pevnosť v ťahu a modulu ťažnosti. Je ideálna hlavne pre využitie v oblastiach výroby funkčných prototypov a malosériovej výroby.

Formlabs živica k odlievaniu (Castable)

Živica pre odlievanie je určená pre tlač vysokým rozlíšením 25 mikrónov s čistým vypálením behom procesu odlievania. S týmto fotopolymérom odpadá nebezpečenstvo zvyškového odpadu behom vypaľovania, vďaka čomu sa jedná o ideálny materiál hlavne pre šperkárov.

Formlabs flexibilná živica (Flexible)

Flexibilná živica simuluje vlastnosti elastomérov (tvrdosť Shore 80A). Modely vytlačené týmto materiálom sú ohýbateľné a stlačiteľné. Flexibilná živica je ideálna pre simuláciu materiálov jemných na dotyk a na pridanie ergonomických vlastností pre viac materiálové modely.

Formlabs šedá živica (Grey)

Šedý fotopolymér pre Form 2 je ideálny pre prototypovanie. Materiál je navrhnutý tak, aby splnil nároky na vysoký detail a vydržal vysoké namáhanie v ťahu, podobne ako vytvrdený ABS plast. Vďaka tomu sa jedná o skvelú voľbu pre tvorbu funkčných prototypov a pohyblivých častí.

Formlabs čierna živica (Black)

Čierna živica so svojim špeciálnym zložením je ideálna pre komplexné modely s vysokým detailom o tlačovom rozlíšení až 25 mikrónov.

Formlabs biela živica (White)

Biela živica e je bežne používaná pre tlač častí, ktoré sú následne farbené či inak povrchovo upravované vďaka ideálnemu farebnému základu.

Formlabs číra živica (Clear)

Číra živica zaistí vašim modelom priesvitný vzhľad a s následným leštením sa dá dosiahnuť takmer dokonalú transparentnosť. Je ideálna pre hry so svetlom alebo na ukážku vnútornej štruktúry objektov.

Formlabs Dental Model živica

Živica Dental Model je extrémne presný materiál, ideálny pre dentálne aplikácie, kde je požadovaná maximálna presnosť, vrátane delených modelov s vyberateľným pahýlkom.

Formlabs Dental LT Clear živica

Dlhodobo biokompatibilná živica triedy IIa s vysokou odolnosťou proti zlomeniu a opotrebeniu. Využíva sa na priamo tlačené ortodontické aplikácie.

Formlabs šedá živica Pro (Grey Pro)

Ponúka vysokú presnosť, mierne preťaženie a nízke tečenie. Využijete ju s úspechom pre koncepčné modelovanie, opakovane používané funkčné prototypy a presné predlohy pre formovanie.

Formlabs pevná živica (Rigid)

Vďaka vystuženiu sklom prináša kombináciu vysokej tuhosti a presnosti, vyniká lesklým povrchom. Je vysoko odolná voči deformácii v priebehu času a príjemne prekvapí pri tlači tenkých stien a detailov.

Formlabs vosková živica k odlievaniu (Castable Wax)

S 20% podielom voskového plniva umožňuje spoľahlivé odlievanie bez popola, s čistým vytavením. Pomáha zachytiť zložité detaily a prináša hladké povrchy. Hodí sa pre skúšobné výtlačky aj k 3D tlači metódou vytaviteľného modelu.

Elastická živica (Elastic Resin)

Najmäkší materiál v ponuke sa hodí všade tam, kde má byť diel ohýbaný, naťahovaný, stlačovaný a opakovane namáhaný bez natrhnutia – napríklad u prototypov nositeľnej elektroniky a spotrebného tovaru, lekárskych výrobkov, v robotike alebo napríklad pre špeciálne efekty v umení a filmovej tvorbe.

Formlabs koncepčná živica (Draft)

Vyniká pri rýchlej tlači veľkých a objemných modelov. S výškou vrstvy 300 mikrometrov ponúka dostačujúcu presnosť pre prototypovanie pri možnosti násobne rýchlejšej tlači.