Markforged X3, X5X7

Špičková 3D tlač funkčných dielov s pevnosťou hliníka za cenu plastu

  • Nahraďte zdĺhavé obrábanie hliníka výtlačkami priamo z 3D tlačiarne.
  • Vyrobte funkčné diely na mieru mnohonásobne rýchlejšie a lacnejšie.
  • Stavte na pevné, ľahké, odolné a presné kompozita z Nylónu vystuženého spojitými vláknami z karbónu.
  • Využite laserové meranie a väčší tlačový objem oproti modelu Mark Two.

Čo dnes navrhnete, máte zajtra na stole

Zabudnite na dlhé dni a týždne čakania, kým sa k vám fyzicky dostane vami navrhnutá a následne obrábaná súčiastka. Presvedčte sa sami, že špičkové 3D tlačené kompozita so svojimi mechanickými vlastnosťami dokážu konkurovať aj kovovým dielom – a za zlomok ceny. Priemyselné tlačiarne Markforged menia spôsob navrhovania, vývoja, testovania a výroby dielov, na ktoré kladiete zvýšené nároky – od montážnych a upínacích prípravkov cez čeľuste robotizovaných výrobných liniek až po úplne funkčné súčasti overené náročnou prevádzkou. Navrhnite inovatívny diel a druhý deň ho môžete mať na svojom stole.

Vyberte si podľa požiadaviek na pevnosť dielov

Trojica špičkových 3D tlačiarní X3, X5 a X7 prináša možnosť voľby – podľa nárokov, aké kladiete na výsledný funkčný diel:

  • S najdostupnejším Markforged X3získavate možnosť tlačiť z veľmi pevného a húževnatého materiálu Onyx, teda z Nylónu s plnivom z krátkych karbónových vlákien.
  • Markforged X5už dokáže výtlačky vystužiť spojitým skleným vláknom, čím získajú rádovo vyššiu pevnosť a húževnatosť oproti tradičným plastovým 3D výtlačkom.
  • Markforged X7prináša najväčšie možnosti a najviac materiálových kombinácií – od Onyxu a Nylónu po ich vystuženie karbónovým, skleným či kevlarovým vláknom, prípadne aj vysokopevnostným a vysokoteplotným skleným vláknom.

A čo keď vaše nároky porastú postupne? Ak budete chcieť, môžete vďaka upgradu prejsť na vyšší model(y) formou upgradu aj neskôr.

Stavte na pevné a odolné výtlačky zo špičkových materiálov

Priemyselné 3D tlačiarne Markforged radu X tlačia z vysoko pevných a odolných priemyselných materiálov Onyx a Onyx FR, model X7 aj z nylónu (Nylon White). Namáhané časti sú vystužované spojitými vláknami z karbónu s výborným pomerom pevnosti voči hmotnosti, z kevlaru odolného voči obrusovaniu či zo sklených vlákien, ktoré môžu byť aj vo vyhotovení s vysokou tepelnou odolnosťou požadovanou v automobilovom, leteckom a kozmickom priemysle. Vďaka výške vrstvy už od 50 µm sú výtlačky veľmi presné a spĺňajú požiadavky náročných projektov.

Základný materiál vhodný pre tlačiarne: Markforged Mark Two, X3, X5 a X7.

Onyx je nylón s plnivom z nasekaných karbónových mikrovlákien. Ideálny materiál pre tuhé, pevné a presné výtlačky. Už samostatne je 1,4× pevnejší a tuhší ako ABS – a to ho je  možné navyše vystužiť ktorýmkoľvek z ponúkaných spojitých vlákien. Onyx je o krok dopredu aj v presnosti povrchov, chemickej odolnosti či odolnosti voči teplu.

Pevnosť v ohybe: 81 MPa

Základný materiál vhodný pre tlačiarne: Markforged X3, X5 a X7.

Onyx FR ponúka podobné mechanické vlastnosti ako Onyx, dosahuje však triedy V-0 v hodnotení horľavosti podľa skúšky UL94. Najlepšie sa hodí pre aplikácie s požiadavkou na nehorľavosť, ľahkosť a vysokú pevnosť.

Pevnosť v ohybu: 79 MPa

Základný materiál vhodný pre tlačiarne: Markforged Mark Two a X7.

Skvelý základ pre hladké, oteruvzdorné a ľahko zafarbiteľné diely. Biely nylon (Nylon White) môže byť vystužený ktorýmkoľvek  z ponuky spojitých vlákien, hodí sa pre úpinky nepoškodzujúce súčasti, opakovane používané a kozmetické diely.

Pevnosť v ohybu: 50 MPa

Vystužujúce vlákno vhodné pre tlačiarne: Markforged Mark Two a X7.

Prináša najlepší pomer pevnosti ku hmotnosti zo všetkých spojitých vlákien v našej ponuke. Karbónové (uhlíkové) vlákno je 6× pevnejšie a 18× tuhšie ako Onyx a používa sa k vystuženiu 3D tlačených dielov nahradzujúcich obrábané súčasti z hliníka.

Pevnosť v ohybu: 540 MPa

Vystužujúce vlákno vhodné pre tlačiarne: Markforged Mark Two a X7.

Vďaky výnimočnej trvanlivosti je optimálnou výstužou pre diely s náhlym a opakovaným zaťažením. Kevlar je tuhý ako sklené vlákno, avšak mnohom tvárnejšie, takže je často využívané pre koncové nástroje robotických pracovísk.

Pevnosť v ohybu: 240 MPa

Vystužujúce vlákno vhodné pre tlačiarne: Markforged Mark Two, X5 a X7.

Naše najdostupnejšie spojité vlákno prináša vysokú pevnosť za zaujímavú cenu. Sklené vlákno je 2,5× pevnejšie a 8× tuhšie ako Onyx, vystužujú sa ním pevné, robustné nástroje.

Pevnosť v ohybu: 200 MPa

Vystužujúce vlákno vhodné pre tlačiarne: Markforged Mark Two a X7.

Vysokopevnostné, vysokoteplotné sklené vlákno vykazuje pevnosť hliníka a odolnosť vysokým teplotám. Je cca 5× pevnejšie a 7× tuhšie ako Onyx – aj preto sa s výhodou používa u dielov zaťažovaných pri vyšších prevádzkových teplotách.

Pevnosť v ohybu: 420 MPa

Buďte presní vďaka laserovému meraniu

So zabudovaným laserovým mikrometrom dokážu tlačiarne Markforged radu X zmerať rovinnosť tlačovej podložky s presnosťou 1 µm. Model X7 navyše dokáže vykonávať rozmerovú inšpekciu v rovine XY aj počas samotnej 3D tlače, čím prináša rozšírenú kontrolu nad realizáciou aj tým najnáročnejším tímom.

Eiger: Užívajte si intuitívnu prípravu 3D tlače

Jedna z vôbec najpokročilejších aplikácií pre prípravu 3D modelov na tlač beží priamo v okne vášho prehliadača. Nachystať model a optimálne ho vystužiť je veľmi ľahké a priamočiare. Eiger sa oplatí tímom s jedinou tlačiarňou Markforged aj tým s desiatkami zariadení. Zahŕňa napríklad automatickú kontrolu verzií, správu viacerých tlačiarní v reálnom čase aj podporu tímovej spolupráce vďaka cloudovému zázemiu.

Špecifikácie

Model 3D tlačiarneX3X5X7 
Technológiaplasty vystužené spojitým vláknom (Continuous Fiber Reinforced Plastics)
Tlačový objem330 × 270 × 200 mm
Tlačová podložkapresný kompozitný laminát – rovinnosť do 80 µm
Laserové meranievyrovnanie podložky, aktívna kalibrácia tlačekontrola počas tlače, vyrovnanie podložky, aktívna kalibrácia tlače
Výška vrstvyzákladná 100 µm, minimálna 50 µm
Podporované plastové materiályOnyx, Onyx FROnyx, Onyx FROnyx, Onyx FR, Biely nylón
Podporované vystužujúce vláknasklené vláknokarbónové, sklené či kevlarové, vysokopevnostné/vysokoteplotné sklené
Najvyššia pevnosť výtlačku v ťahu36 MPa (1,2× ABS)590 MPa (19× ABS; 16,4× Onyx)700 MPa (22,6× ABS; 19,4× Onyx)
Najvyššia ohybová tuhosť výtlačku2,9 GPa (1,4× ABS)22 GPa (10,7× ABS; 7,6× Onyx)51 GPa (24,8× ABS; 17,6× Onyx)
Typ výplneuzatvorené bunky, viac dostupných geometrií
SoftvérMarkforged Eiger (cloudové či lokálne úložisko)
Zabezpečeniedvojfázové prihlásenie, centrálny administratívny prístup, jednotné prihlasovanie
Napájanie100–240 V (střídavý), 150 W (2 A špička)
Rozmery zariadenia584 × 483 × 914 mm
Hmotnosť zariadenia46 kg48 kg48 kg
Možnosť upgraduano, na X5 a X7ano, na X7nie (najvyšší model)